Řídící rada IIM
Řídící rada (dále „Rada“) je orgán tvořený zástupci partnerských škol jmenovanými
a odvolávanými příslušnými děkany fakult (obecně statutárními zástupci v případě
jiného typu školy bez členění na fakulty). Kandidáty na členy Rady mohou být
akademičtí pracovníci nebo studenti fakult partnerských škol. Složení Rady je
voleno tak, aby byly odborně pokryty všechny aktivity Institutu.
Každá partnerská škola/fakulta jmenuje nejvýše dva své zástupce v Radě.
Členové Řídící rady IIM
České vysoké učení technické v Praze
Fakulta elektrotechnická (hostitelská škola)
Ing. Roman Berka, Ph.D.
Předseda Rady
Ředitel Institutu intermédií a vysokoškolský pedagog vyučující na katedře počítačové grafiky a interakce. IIM založil v roce 2007 společně s Milošem Vojtěchovským a architektem Pavlem Bednářem. Doktorát získal na katedře počítačů ČVUT FEL. Pro IIM vytváří projekty a vyučuje multimédia a počítačovou animaci. Vytvořil několik kurzů v oblasti počítačové grafiky a animace. Zabýval se výzkumem v oblasti optimalizace výpočtů v aplikacích pro virtuální realitu. V současnosti se věnuje výuce, dále výzkumu v oblasti zpracování pohybových dat, virtuální realitě a vedení IIM.
Ing. František Rund, Ph.D.
Absolvent ČVUT FEL, obor Radioelektronika a oboru Akustika, vysokoškolský pedagog Katedra radioelektroniky, odd. multimediální techniky, Výuka a výzkum v oblasti zpracování signálu, akustiky a studiové techniky. Je členem české sekce Audio Engineering Society. Ve výuce i výzkumu se zabývá širokou oblastí zvukové techniky, se zaměřením zejména na zpracování signálu v lidské sluchové dráze, hodnocením kvality a prostorovým zvukem. Jsem spoluautorem VŠ skript Multimédia I a řady odborných konferenčních a časopiseckých publikací.
Fakulta architektury
Doc. MgA. Josef Šafařík, Ph.D.
Absolvent doktorandského studia na VŠUP v Praze, obory sklo v architektuře / aplikace nových technologií ve výtvarném umění. Věnuje se sochařství, novým médiím a medailérství. Má za sebou celou řadu samostatných a hromadných výstav, účastnil se několika sochařských sympozií. Od roku 2009 působí jako odborný asistent v ateliéru Karel a v ateliéru výtvarné tvorby na ústavu průmyslového designu FA ČVUT u prof. ak. soch. Mariana Karla. U příležitosti slavnostního otevření budovy FA ČVUT v roce 2011 realizoval projekt Tetris a Laser CUBE. Festival světla SIGNAL v Praze obohatila jeho speciální videoprojekce Slunce. Zastoupen v muzejních i soukromých sbírkách v Česku i zahraničí.
prof. Akad. arch. Vladimír Soukenka
Architekt, vedoucí ústavu interiéru a výstavnictví na FA ČVUT od roku 1991. Vystudoval obor architektura na pražské VŠUP v ateliéru prof. Josefa Svobody. Pracoval jako scénograf Městského divadla ve Zlíně a Národního divadla v Praze. Byl vedoucí umělecko- technického provozu v Laterně Magice. Také působil jako studiový architekt v České televizi. V roce 2007 získal titul docent pro obor architektura.
Akademie múzických umění v Praze
Filmová a televizní fakulta
Doc. MgA. Martin Blažíček, Ph.D.
web: blazicek.net
Absolvent FAMU – obor Střihová skladba, na téže škole získal doktorský titul. Zabývá se pohyblivým obrazem a performancí. Ve své tvrobě využívá širokou paletu médií, včetně filmového materiálu, videa a kreativního programování. Živě vystupoval s řadou hudbníků (Emiter, Michal Zbořil, Kryštof Pešek, Steven Ball, Andras Blazsek, Zenial, Arszyn, Hannes Hoelzl, Bryan Eubanks), byl součástí live-codingového seskupení Kolektiv. V posledních letech spolupracoval se skupinou D’epog. Ve svých výzkumných projektech se věnuje zejména československému undergroundovému filmu 80. let, videoartu a experimentálnímu filmu. Publikuje v časopisech Iluminace, Kino ikon, A2, Art + Antique a další.
Ondřej Šejnoha, Dis.
Filmový producent a ředitel Studia FAMU
Divadelní fakulta
Mgr. Michal Somoš
Absolvoval kulturologii na Filosofické fakultě University Komenského v Bratislavě. Působil v Divadle Pôtoň jako produkční, v letech 2006 – 2011 jako výkonný ředitel. Od roku 2011 žije v Praze a pracuje na DAMU jako projektový manažer, od března 2021 jako proděkan pro studijní a pedagogické záležitosti a uměleckou činnost. Je producentem progresivních inscenací dokumentárního divadla, live-cinema, současné opery a tance, na kterých spolupracoval s režiséry nezávislé divadelní a taneční scény na Slovensku, v Čechách a ve Francii, mj.s Ivetou Ditte Jurčovou, Laurentem Festasem, Magdou Stojowskou a Petrou Tejnorovou. S Petrou a s Terezou Ondrovou založil a do roku 2022 provozně vedl Temporary Collective, kde produkoval také svůj zatim poslední projekt v žánru live cinema Putinovi agenti.
MgA. Robert Smolík
Jevištní a příležitostný světelný designér. Vyučuje na katedře alternativního a loutkového divadla DAMU. Robert do IIM přináší světlo. Studoval na katedře scénografie na AMU v Praze a od roku 2004 tam vyučuje. Jako scénograf spolupracoval s řadou profesionálních loutkových divadel a nezávislých umělců a vytvořil i mnoho vlastních uměleckých projektů. V poslední době se soustředí na spolupráci s nezávislým divadelním souborem Buchty a loutky a na výzkum a vývoj ve skupině Handa Gote research & development.
Hudební a taneční fakulta
Tomáš Morávek
Objevil profesi světelný design díky taneční konzervatoři Duncan Centre sídlící v jeho sousedství a zjistil, že je světelný design pro současnou taneční tvorbu zásadní. Od té doby se stále prohlubuje zájem o tanec a světlo. Byl a je fascinován světlem, jehož neustálím pozorováním se dopracoval až k profesi světelného designera. Zkušenosti sbíral nejenom na Pražských divadelních scénách ale i ve Francii s Divadlem Bratří Formanů, v Nizozemí při realizaci projektů studentů Amsterdam University of Arts, v Bulharsku při spolupráci s režisérkou Veselkou Kunchevou, na scénách Národního divadla v Praze, Ostravě a Brně, v kulturním centru Stanica Žilina – Záriečie na Slovensku, v Maďarsku na festivalu L1, atd… Projekty na kterých spolupracoval jako světelný designer Pérák Vosto5 (2011), Animalinside Jaro Viňarský (2012), You are here Petra Tejnorová, Jaro Viňarský a kol. (2016), PITCH Jan Bárta (2015), Kolonizace – nový počátek Vosto5 (2016), KEEP CALM Ufftenživot (2017), Král Oidipús Jan Frič (2019).
MgA. Věra Ondrašíková
Vystudovala obor choreografie a teorie choreografie na taneční katedře pražské HAMU, kde je rovněž nyní pegagožkou
Její představení byla uvedena na festivalech Tanec Praha, Biennale de la Danse v Lyonu, na festivalu Aerowaves v Londýně, Aerodance v Amsterdamu, Cynetart v Drážďanech a Masdanza na Kanárských ostrovech (I. cena za skupinové dílo). Jako rezidenční choreografka pracovala v Mexiku, Německu a ve Francii. Vytvořila choreografii k Havlovým Antikódům na Nové scéně ND, které byly v roce 2013 uvedeny ve Washingtonu, Miami a New Yorku.
Pozornost odborné kritiky vzbudil její projekt GUIDE (2016), hledající nové formy práce s pohybem, světlem a zvukem. Externí pedagog souborů Laterna Magika a Lenka Vagnerová & Company.
Vysoká škola umělecko-průmyslová
MgA. Vlastimil Bartas
Designér, vysokoškolský pedagog.